Studijų programos rezultatai

 

 

  
  • Žinios ir jų taikymas.
  •  

    Studentai įgyja matematikos, informatikos ir technikos mokslų teorinių žinių, žino teorijos ir praktinių taikymų sąveiką, susipažįsta ir įsisavina įvairias kompiuterines programas.

     

    Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos (matematinio modeliavimo arba technometrijos), žino ir įsisavina įvairius matematinius modelius, žino pagrindinius matematinius – statistinius ekonominių rodiklių analizės metodus ir modelius, taikomus planuojant, analizuojant ir vertinant šalies ar įmonės ūkinius rodiklius.

     

  • Gebėjimai vykdyti tyrimus.
  •  

    Asmenys baigę technomatematikos studijų programą supranta bendruosius matematikos, dėsnius ir geba juos taikyti praktinėje veikloje, geba numatyti ir įvertinti priežasties ir pasekmės ryšius, pasirinkti adekvačius ekonomikos ar inžinerijos problemų modelius, savarankiškai įvertinti įvairius matematinius metodus ir jų privalumus bei trūkumus.

     

    Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos (matematinio modeliavimo arba technometrijos), geba analizuoti matematinius modelius, atlikti skaitinius eksperimentus, geba parinkti ir įvertinti įvairių ekonominių problemų analizės modelius ir metodus, gali planuoti, modeliuoti veiklą, kaupti statistinę informaciją.

     

  • Specialieji gebėjimai.
  •  

    Studijų programos absolventai geba dirbti su abstrakčiomis sąvokomis, sistemingai ir logiškai mąsto, sugeba paaiškinti, atskleisti ir pagrįsti tam tikrus dėsningumus, geba modeliuoti ir analizuoti įvairius procesus, derinti matematikos, informacinių technologijų ir techninių dalykų žinias, įvairių problemų sprendimui tinkamai parinkti matematinius modelius ir juos savarankiškai tobulinti, realizuoti bei analizuoti.

     

    Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos (matematinio modeliavimo arba technometrijos), geba atlikti virtualius eksperimentus, analizuoti industrijos matematinius modelius, ekonominės veiklos modeliams sudaryti analizuoti ir vertinti naudoja šiuolaikines technologijas ir specialias kompiuterines programas.

     

  • Socialiniai gebėjimai.
  •  

    Technomatematikos studijų programos absolventai sugeba kritiškai vertinti situaciją, priimti sprendimus, savarankiškai atlikti patikėtus uždavinius, analizuoti ir pateikti gautus rezultatus, geba dirbti kolektyve, bendrauti su kolegomis, keistis informacija, diskutuoti, ieškoti kompromisų, prisiimti atsakomybę už savo klaidas, prisitaikyti prie pokyčių.

     

    Priklausomai nuo pasirinktos specializacijos (matematinio modeliavimo arba technometrijos), geba analizuoti, vertinti, kurti ir pristatyti naujus skaičiavimams skirtus produktus ir tobulinti jau sukurtus, analizuoti ir vertinti ekonominius rodiklius, juos apibendrinti ir pateikti argumentuotas išvadas bei įžvalgas, tobultinti jau sukurtus modelius.

     

  • Asmeniniai gebėjimai.
  •  

    Technomatematikai sugeba išskirti esminius problemų sprendimo momentus, dirba atsakingai, geba įsisavinti naują informaciją ir nuolat tobulintis, mokytis savarankiškai, planuoja savo veiklą.

     

    Absolventai, baigę matematinio modeliavimo specializaciją, geba komunikuoti matematinėmis temomis, kitų sričių specialistams gali suprantamai paaiškinti matematinius modelius. Technometrijos specializacijos absolventai geba analizuoti ekonominius rodiklius ir juos pateikti matematine kalba.