Naujienos

Apdovanoti geriausi VILNIUS TECH dėstytojai
Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Akademinės paramos centras (APC) jau trečią kartą apdovanojo geriausius universiteto dėstytojus. Laureatai buvo išrinkti 10-tyje kategorijų, iš įvairių darbo universitete sričių, pasitelkus kolegų, katedrų vedėjų siūlymus ir balsus, taip pat komisijos ir studentų vertinimus. Sveikiname Jevgenijų Kirjackį, kuris gavo apdovanojimą.

Daugiau informacijos rasite čia.
Iškilmingame Senato posėdyje pasveikintas Ignas Dapšys
Sveikiname Igną Dapšį 2024 m. kovo 18 dieną Vilniaus Gedimino technikos universitete (VILNIUS TECH) vykusiame iškilmingame Senato posėdyje gavus mokslų daktaro diplomą, disertacijos pavadinimas – „Klasikinės ir trupmeninio laipsnio difuzijos-reakcijos modeliais paremtų biologinių jutiklių atvirkštinio uždavinio sprendimo algoritmai ir jų analizė“, mokslinis vadovas: prof. habil. dr. Raimondas Čiegis.

Kelios nuotraukos.
2024 metų pradžioje baigėsi trejus metus trukęs „Erasmus +“ projektas „Geoclic“, kuriame dalyvavo Teresė Leonavičienė ir Jevgenijus Kirjackis
Šio projekto tikslas – bakalauro, magistro ir daktaro laipsnio studijų, skirtų pakrančių ekosistemos apsaugai ir stebėjimui, modernizavimas pasitelkiant naujas technologijas bei tarptautiškumo didinimas Azerbaidžane, Kazachstane ir Turkmėnistane. Daugiau informacijos rasite čia.
Gruodžio 12 dieną buvo organizuotas seminaras apie įvadą į „Prompt Inžineriją“.
Seminaro pranešėjas Žydrūnas Strumila (Senior Communication Designer, The Critical, tyrimų ir dizaino agentūra) papasakojo apie vieną populiariausių vaizdų generavimo programų – „Midjourney”. Seminaro dalyviai sužinojo, kaip geriau valdyti šį įrankį bei panaudoti gautas žinias kitose platformose.

Seminaro prezentacija.
Sveikiname Igną Dapšį apgynus daktaro disertaciją!
Sveikiname Igną Dapšį 2023 m. gruodžio 6 dieną apsigynus daktaro disertaciją tema „Klasikinės ir trupmeninio laipsnio difuzijos-reakcijos modeliais paremtų biologinių jutiklių atvirkštinio uždavinio sprendimo algoritmai ir jų analizė.“ (vadovas prof. habil. dr. Raimondas Čiegis).

Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!

Kelios nuotraukos.
Seminaras - diskusija. Dirbtinis intelektas. Ne kažkada ir kažkur, o dabar ir mano kompiuteryje.
Seminare bus aptariami dirbtinio intelekto potencialūs taikymai ir galimybės. Seminaras vyks 2023 m. spalio 9 d. 17 val. VU MIF. Daugiau informacijos rasite čia.
2023 metais diplomus gavo jau trečioji MTM studijų programos absolventų laida.
Džiaugiamės laiku praleistu drauge, sveikiname sėkmingai apgynusius bakalauro darbus ir linkime kuo geriausios kloties!

Visada laukiame Jūsų apsilankymų katedroje.

Kelios nuotraukos.

Linkėjimai nuo MTMf absolvento – Luko
Lukas šiuo metu studijuoja Estijoje ir praktikos metu dirba Tartu vienoje su duomenų mokslu susijusioje įmonėje.

Tad betarpiškai savo veikloje taiko matematikos elementus.

Lukas mielai sutiko pasidalinti jo dabartinę veiklą reprezentuojančiu plakatu. Kviečiame pasmalsauti – galbūt ir Jums patiks...
Matematinio modeliavimo katedros dėstytojai dalyvauja projekte Erasmus GEOCLIC
Docentai Teresė Leonavičienė ir Jevgenijus Kirjackis dalyvauja projekte "Nauji geoerdvių inžinerijos kursai, skirti pakrančių ekosistemų prisitaikymui prie klimato kaitos/GEOCLIC", kurio strateginis tikslas – gerinti Kaspijos jūros ekosistemą.

Daugiau informacijos rasite čia.
Šiandien darbo rinkoje itin vertinamos matematikų žinios ir gebėjimai
Šiandienos darbo rinkoje vis paklausesni universalūs specialistai, gebantys savo žinias pritaikyti keliose srityse.

Technomatematikos studijas baigęs Paulius Galinauskas teigia, kad šiandien matematikos žinios praverčia daugelyje sričių.
Daugiau informacijos rasite čia.
Sveikiname Moderniųjų technologijų matematikos studijų programos absolventus!
Mūsų studentai sėkmingai apgynė bakalauro baigiamuosius darbus ir įvykdė visą studijų programą. Džiugu, kad turime tokius studentus! Linkime mūsų absolventams visada tikėti savo jėgomis ir niekada neprarasti entuziazmo!

Kelios akimirkos iš gynimų.
Kasmetinė tarptautinė MMA 2022 konferencija (2022.05.30 - 06.02)
Tarptautinė mokslinė konferencija Mathematical Modelling and analysis 2022 metais vyks Druskininkuose.
Absolvento Pauliaus Galinausko ir III kurso studentų susitikimas.
Moderniųjų technologijų matematikos studentai susitiko su baigusiu studijas Pauliumi ir liko patenkinti šiuo draugišku susitikimu. Daugiau apie tai rasite čia.
Ką apie matematiką kalba ne matematikai, o kitų sričių specialistai?
Kokias karjeros galimybes atveria išlaikytas matematikos egzaminas?
Studijos universitete – taip ar ne?
Savo patiritimi pasidalino įvairių sričių specialistai, daugiau informacijos rasite čia.
Diplomai pirmajai Moderniųjų technologijų matematikos studijų programos laidai
2021 m. birželio 23 d. buvo įteikti diplomai pirmajai Moderniųjų technologijų matematikos studijų programos laidai. Šaunus aštuonetukas išskrido į platųjį pasaulį. Sėkmingo skrydžio!
Sveikiname pirmuosius Moderniųjų technologijų matematikos studijų programos absolventus!
Sėkmingai apgynę bakalauro baigiamuosius darbus, įvykdėte visą studijų programą – džiaugiamės Jūsų pasiekimais! Linkime visada tikėti savo jėgomis ir niekada neprarasti entuziazmo!

Matematinio modeliavimo katedra visada lauks Jūsų – užsukite pasisvečiuoti!
Jaunųjų mokslininkų konferencija JMK 2021Balandžio 26-27 dienomis vyko Matematinio modeliavimo katedros Jaunųjų mokslininkų konferencija – studentų baigiamųjų darbų pristatymas. Daugiau informacijos rasite čia.
Nauja VILNIUS TECH Studentų atstovybės prezidentė

Sveikiname Paulą, MTMf-19 grupės studentę, išrinktą Vilnius TECH studentų atstovybės prezidente. Didžiuojamės ir linkime sėkmės!
MTMf-19
Optimizmo nestokojantys modernieji matematikai dalinasi savo nuotykiais!

Jokie virusai jiems nėra baisūs!

Imkime pavyzdį ir nepasiduokime blogai nuotaikai, likime sveiki!

Nuotrauka.

Moderniųjų technologijų matematika leis tapti konkurencingais darbo rinkos dalyviais
Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai kalba apie įsigaliojančią ketvirtą pramoninę revoliuciją, kuri atneša didžiulius pokyčius darbo rinkoje. Daugiau informacijos rasite čia.
Sveikiname Rimą Kriauzienę apgynus daktaro disertaciją!
Sveikiname Rimą Kriauzienę 2020 m. sausio 8 dieną VU apsigynus daktaro disertaciją tema „Didelės skaičiavimo apimties neklasikinių uždavinių sprendimo lygiagretieji algoritmai“ informatikos mokslo krypties daktaro laipsniui gauti.“ (vadovas prof. habil. dr. Raimondas Čiegis). Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!
Sveikiname Kristiną Bingelę apgynus daktaro disertaciją!
Sveikiname Kristiną Bingelę 2019 m. gruodžio 13 dieną VU apsigynus daktaro disertaciją tema „Šturmo ir Liuvilio uždavinio su nelokaliąja dvitaške sąlyga spektro tyrimas“ (vadovas prof. dr. Artūras Štikonas). Didžiuojamės ir linkime sėkmės ateityje!
Mūsų studentas pateko į pasaulio programavimo čempionato pusfinalį
Geriausia VGTU komanda, susidedanti iš Marko Fuksono (Moderniųjų technologijų matematikos studentas), Pauliaus Gasiukevičiaus, Artūro Novičenko ir trenerio doc. dr. Dmitrijaus Šešoko, sugebėjo įveikti ketvirtfinalio barjerą ir pateko į kitą čempionato etapą – pusfinalį, vyksiantį gruodžio pradžioje Sankt Peterburge.
Ateities inžinerija
VGTU nuotolinio ugdymo platforma
Tematika
Virtualiosios valiutos: bitkoinai

Vienas iš konsultantų - Matematinio modeliavimo katedros dėstytojas doc.dr. Eugenijus Paliokas
Įstojo į Moderniųjų technologijų matematiką, tačiau pirma atėjo tarnauti: „kariuomenėje pradedi suprasti žmones“
Nuo šešerių metų mokyklą pradėjęs lankyti Ernestas šiemet sėkmingai baigęs mokslus Vilniaus Žemynos gimnazijoje išlaikė egzaminus ir įstojo į Vilniaus Gedimino technikos universitetą, pasirinkęs studijuoti moderniųjų technologijų matematiką.
Niekada nedirbantis ateities modeliuotojas
Matematikas vienu metu turi būti ir studentas, ir profesorius, nes mokymasis visą gyvenimą – jo kasdienybė. „Tai tech­­­no­logijos, kurios kuria mūsų ateitį“, – sako upes tekėti atgal priverčiantis Raimondas Čiegis
Programos tikslas
Parengti taikomosios matematikos specialistus, turinčius abstraktaus loginio mąstymo įgūdžius, galinčius analizuoti didelius duomenų srautus, plačios erudicijos, savarankiškus, norinčius ir gebančius įsisavinti naujoves, gebančius veikti kelių sričių sandūroje ir transformuojančius įgytas žinias, ne tik taikančius, bet ir kuriančius naujus moderniosiomis technologijomis pagrįstus produktus ir paslaugas, paremtas matematikos taikymu įvairiose gyvenimo srityse.